Z ostatniej chwili

Wyrok za uszkodzenie opon

2019-02-06 12:50:58 informacje
img

Sąd Rejonowy w Myszkowie wydał wyrok w sprawie przeciwko 56-letniemu mieszkańcowi Myszkowa oskarżonemu o umyślne zniszczenie opon w blisko 60 zaparkowanych samochodach. Wandal najbliższe 2 lata spędzi w więzieniu i będzie musiał pokryć koszty wyrządzonej szkody - informuje myszkowska Policja.
Do zdarzenia doszło pod koniec listopada 2018 r. Dyżurny myszkowskiej komendy od rana zaczął otrzymywać zgłoszenia o uszkodzeniu opon samochodowych w zaparkowanych pojazdach. Przybyli na miejsce zgłoszenia kryminalni stwierdzili, że opony zniszczono w wielu samochodach. Kilka godzin po pierwszym zgłoszeniu w ręce mundurowych wpadł podejrzany. Okazał się nim 56-letni mieszkaniec Myszkowa. W ustaleniu jego tożsamości pomocny okazał się monitoring.
Tego dnia policjanci przyjęli blisko 60 zgłoszeń. Śledczy ustalili, że sprawca przy użyciu ostrego narzędzia uszkodził kilkadziesiąt opon samochodowych w przypadkowo napotkanych pojazdach. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli nóż, którym posługiwał się 56-latek. Wtedy, na wniosek myszkowskich kryminalnych, sąd zastosował tymczasowy areszt wobec wandala.
Prokuratura Rejonowa w Myszkowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-latkowi. 1 lutego 2019 r. zapadł wyrok uznający jego winę. Za zniszczenie mienia sąd skazał mężczyznę na 2-letnią karę bezwzględnego więzienia oraz nakazał mu pokryć koszty wyrządzonej szkody.

Page generated in 0.0297 seconds.