Z ostatniej chwili

Wyrwał stojaki rowerowe

2019-04-24 11:28:33 informacje
img

Dzięki informacjom od świadka zdarzenia w ręce strażników miejskich trafił 15-latek, który wraz z czterema kolegami zdewastował plac rekreacji ruchowej w centrum miasta, wyrywając stojaki na rowery - informuje częstochowska Straż Miejska

We wtorek ok. godz. 20.30 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o grupie 5 osób, która dewastuje plac rekreacji ruchowej w centrum. Pod wskazany adres zostali zadysponowani strażnicy miejscy. Na miejscu do funkcjonariuszy podszedł świadek zdarzenia, który ujął jednego z pięciu sprawców. Okazał się nim 15-latek, który do Częstochowy przyjechał na przepustkę świąteczną, bo przebywa w jednym z ośrodków młodzieżowych. Strażnicy miejscy przewieźli 15-letniego wandala na I Komisariat Policji. Trwa ustalanie personaliów pozostałych uczestników zajścia.

Wyrwane stojaki rowerowe zostały zabezpieczone przed kradzieżą i zdeponowane w komendzie Straży Miejskiej. Informację o zniszczeniu stojaków strażnicy miejscy przekazali też do Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, który finansował inwestycję. MZDiT zapowiedział zgłoszenie aktu dewastacji na Policję i ponowny montaż stojaków. Plac rekreacji jest też ubezpieczony.

 

Page generated in 0.0352 seconds.