Z ostatniej chwili

Wystawa fotografii subiektywnej

2019-04-24 11:13:41 informacje
img

Do odwiedzenia swych przestrzeni wystawienniczych zaprasza w poniedziałek 29 kwietnia Miejska Galeria Sztuki (III Aleja 64). 

Powodem niech będzie otwarcie o godz. 18.00 wystawy fotografii dwóch artystów z Ciechocinka: Piotra Komosińskiego i Krzysztofa Gałązki, występujących jako Grupa B1

Wystawa prezentuje „fotografię subiektywną”: fotografie mają wspólny łącznik, a jest nim subiektywne widzenie rzeczywistości. Powstawały na przestrzeni kilkunastu lat. Ich twórcy nie skupiają się na „zwykłym” odzwierciedlaniu otaczającego nas świata, tylko na obserwowaniu i wykorzystaniu go do stworzenia własnego, indywidualnego. Poprzez swoje prace  przedstawiają obrazy nierzeczywiste nie będące wycinkiem rzeczywistości, a raczej obrazy, które  przez swoje zaistnienie i kontakt z widzem zmuszą go do głębszej analizy obrazu, a nie tylko wchłonięcia znanych już mu widoków…

*

Piotr Komosiński (rocznik  ’76) - absolwent studium fotograficznego, które skończył z wyróżnieniem. Fotograf z wykształcenia, muzyk z zamiłowania. Swoją przygodę z fotografią kontynuuje od ponad 20 lat. Główne jego obszary to fotografia konceptualna i eksperymentalna. Porusza się w estetyce czarno białej, jego zdjęcia zazwyczaj tworzą cykle, które są konkretnym przekazem. 

Krzysztof Gałązka (rocznik ’84) - absolwent Akademii Fotografii w Warszawie, fotografią zajmuje się 15 lat, porusza się głównie w estetyce czarno-białej, ale nieobcy mu kolor. W swojej fotografii ukazuje zaprojektowaną przestrzeń, bardzo istotny jest w niej detal, który sugeruje istnienie czasu. Fotografie te mają charakter osobisty, ale niejednokrotnie też osiągają uniwersalny przekaz.

 

Page generated in 0.0304 seconds.