Z ostatniej chwili

X-KOM działa w strefie

2018-04-20 11:13:41 informacje
img

Firma x-kom oficjalnie rozpoczęła pracę w nowej siedzibie, na częstochowskim terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park” Mielec. Nowoczesny kompleks zatrudnia ponad 800 osób - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Nowa siedziba przy ulicy Bojemskiego 25 składa się z dwóch budynków: czterokondygnacyjnego biurowca oraz centrum logistycznego - o łącznej powierzchni całkowitej ponad 12 tys. m kw. (8 tys. m kw. powierzchni magazynowej i 4 tys. m kw. przestrzeni biurowej). Do kompleksu przenieśli się pracownicy, którzy do tej pory pracowali w trzech różnych budynkach, m.in. przy ul. Krakowskiej i Rejtana.
- Firma x-kom jako pierwsza zaczęła inwestować na częstochowskich terenach, objętych strefą „Euro-Park” Mielec. Dziś wolnych terenów w tej strefie jest już bardzo niewiele, a inwestycje takie jak ta dowodzą, że Częstochowa przeżywa prawdziwy rozwój gospodarczy. Świadczy o tym choćby rekordowo niskie bezrobocie – mówił 18 kwietnia podczas uroczystego otwarcia siedziby prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.
Przestrzenie x-kom zostały zaprojektowane z myślą o komforcie pracowników. Industrialna aranżacja i funkcjonalne rozwiązania mają zapewnić przyjazne warunki podczas codziennego wykonywania zadań. Wnętrza utrzymane są w loftowym stylu, z naturalnymi kolorami oraz otoczeniem ze szkła, drewna i betonu. Na trzech kondygnacjach znajdują się stanowiska pracy typu open space. W biurowcu można znaleźć także kantynę, strefy relaksu, pokoje do gier, kuchnie, miejsca do pracy zespołowej, pokoje cichej pracy i sale spotkań. Na pracowników i gości czeka blisko 200 miejsc parkingowych dla samochodów oraz 50 dla rowerów i 20 dla motocykli i skuterów.
- Nowa centrala to symboliczny początek kolejnego etapu naszego rozwoju. Warunki pracy w poprzednich budynkach znacznie odbiegały od tego, czego oczekiwaliśmy. Teraz możemy się pochwalić warunkami, których w Częstochowie nie oferuje żadna inna firma. Zakładamy również dalszy wzrost zatrudnienia. Obecnie poszukujemy około 100 osób do działu marketingu i działu zarządzania produktem – podkreślił prezes x-kom, Michał Świerczewski.
W przyszłości x-kom planuje rozpoczęcie kolejnej inwestycji o wartości 15-30 mln zł związanej z rozbudową centrum logistycznego o kolejne 10 tys. m kw. W tym roku zostanie również uruchomiona automatyka w centrum logistycznym. Automatyzacja pozwoli na efektywne zarządzanie gospodarką magazynową firmy i podniesie poziom realizacji zamówień nawet do kilku tysięcy w ciągu godziny.
X-kom to jedna z najbardziej rozpoznawalnych sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Historia firmy rozpoczęła się w 2002 r. W ciągu kilkunastu lat z niewielkiego sklepu x-kom stał się siecią o ogólnopolskim zasięgu i jednym z liderów branży komputerowej. Na początku w ofercie sklepu były wyłącznie komputery stacjonarne i podzespoły. Aktualnie tworzy ją szeroka gama produktów takich jak: notebooki, ultrabooki, smartfony, tablety i desktopy. X-kom posiada 24 salony stacjonarne w całej Polsce.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0303 seconds.