Z ostatniej chwili

Z 2 promilami za kierownicą tira

2019-01-15 15:19:40 informacje
img

W ręce myszkowskich stróżów prawa wpadł pijany kierowca ciężarowego dafa. Mimo trudnych warunków na drogach, kompletnie pijany 43-latek mknął z Torunia do Jasła. Niebezpieczną podróż w Siedlcu Dużym przerwał mu patrol myszkowskiej drogówki - informuje myszkowska Policja.
Wielką nieodpowiedzialnością i brakiem zdrowego rozsądku wykazał się 43-letni zawodowy kierowca, którego dziś około godz. 11.00 zatrzymali policjanci z myszkowskiej drogówki. Mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, odważył się usiąść „za kółko” ciężarowego dafa. 43-latek, jadąc drogą krajową nr 1 w Siedlcu Dużym, został wytropiony przez patrol drogówki. Styl jazdy kierującego zestawem wzbudził duże wątpliwości mundurowych. Chwilami kierowca wykonywał bardzo gwałtowne ruchy kierownicą. Stróże prawa  zatrzymali pojazd i dokonali kontroli drogowej. Podejrzenia dotyczące stanu trzeźwości kierowcy tira okazały się słuszne. 
Amatorowi jazdy w ekstremalnych warunkach nie udało się dojechać do zaplanowanego celu. Kierowca, przewożąc makulaturę, jechał z Torunia do Jasła. Niebezpieczną podróż przerwał policyjny patrol. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany. Grozi mu nawet 2 lata za kratami.

Fot. Materiały myszkowskiej Policji

Page generated in 0.0402 seconds.