Z ostatniej chwili

Z 3 promilami przyjechał po kanapkę

2020-10-19 15:27:38 informacje
img

Wzorową postawą wykazał się świadek, który w środku nocy zauważył kompletnie pijanego kierowcę opla. O swoim spostrzeżeniu powiadomił myszkowskich policjantów - informuje myszkowska Policja

W piątek 16 października po północy dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od przypadkowego świadka, że na jedną ze stacji paliw w Myszkowie przyjechał kompletnie pijany kierowca opla astry. Niczego nie świadomy, a w dodatku pod osłoną nocy, zaparkował w pobliżu ulicy Pułaskiego i stamtąd pieszo przyszedł na jedną ze stacji paliw. Kupił sobie kanapkę i z powrotem poszedł do swojego auta. Skierowany w to miejsce patrol interwencyjny zastał 45-latka, który siedział po stronie kierowcy w swoim samochodzie. Mężczyzna był kompletnie pijany. Miał w organizmie 3 promile alkoholu. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to Kodeks Karny przewiduje nawet do dwóch lat więzienia. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Mieszkaniec Olsztyna będzie się teraz tłumaczyć przed sądem.

Gdyby nie czujność i szybkie działanie, nie wiadomo, jak zakończyłaby się dalsza jazda nieodpowiedzialnego 45-latka.Pamiętajmy! Każdy, kto wsiada do samochodu pod wpływem alkoholu, nie tylko łamie prawo, ale i stanowi ogromne zagrożenie na drodze. 

Page generated in 0.0175 seconds.