Z ostatniej chwili

Z Industriady 2020

2020-09-28 12:11:13 informacje
img

26 września w ponad 20 miastach województwa śląskiego odbyła się kolejna edycja Industriady. Na szlaku zabytków techniki znalazły się również trzy częstochowskie obiekty - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W tym roku na chętnych czekały w trzech związanych z częstochowskim przemysłem miejscach m.in. warsztaty, zwiedzanie z przewodnikiem, prezentacje i koncerty. Wśród atrakcji znalazły się np. manewry Stonki z Bykiem, zwiedzanie fabryki zapałek, przejażdżka drezyną, symulator lokomotywy, czy tworzenie z gliny zwierząt żyjących w epoce jurajskiej. Zwieńczeniem imprezy był koncert zespołu Tam Tam Project, będący połączeniem dźwięków z różnych stron świata z nowoczesnymi i klasycznymi stylami muzycznymi.

Motywem przewodnim tegorocznej Industriady była Natura w przemyśle. Związek pomiędzy tymi dwoma światami sięga początków przemysłowej działalności człowieka. Natura i industrialny charakter Śląska są nierozłączne. Wszystkie cztery żywioły odgrywały kluczową rolę w pracy i codziennym życiu górników, hutników oraz robotników. Era przemysłowej rewolucji to dla człowieka koniec pewnej epoki, kiedy życie toczyło się zgodnie z rytmem pór roku. Jednak w halach fabryk oraz w podziemnych korytarzach relacja natury z przemysłem była bardzo bliska – oba te światy jednocześnie uzupełniały się i rywalizowały ze sobą. A w centrum tego wszystkiego był nie kto inny, jak człowiek!

Fot. Łukasz Kolewiński / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0137 seconds.