Z ostatniej chwili

Z wizytą w Altötting

2024-06-13 11:27:28 informacje
img

Częstochowska delegacja gościła w Bawarii, by zgodnie z tradycją współpracy między partnerskimi miastami wziąć udział w biegu „Altöttinger Siebzehnrübl Dultlauf” odbywającym się corocznie w centrum niemieckiego Altötting - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Częstochowianie m.in. spotkali się w Ratuszu z burmistrzem Altötting Stephanem Antwerpenem, na którego zaproszenie przyjechali, zostali oprowadzeni po niemieckim mieście maryjnym, zwiedzili część austriackiego regionu Salzkammergut oraz jeden z najdłuższych zamków na świecie, Burghausen.

Głównym celem wyjazdu delegacji był start w tzw. „Biegu Odpustowym”. Dystans 10 km pokonał Marcin Dobrzański, który poprawił swój zeszłoroczny wynik o ponad 2 minuty. Natomiast w biegu na dystansie 3,3 km wzięli udział Daniel Woch i Oskar Nowak. Daniel Woch (z czasem 12,03) zajął I miejsce zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w kategorii wiekowej M35, a Oskar Nowak, pokonując ten dystans w czasie 15 minut, uplasował się na XII pozycji. Po południu wszyscy częstochowianie wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród w jednym z namiotów odpustowych.

Towarzyszami naszej ekipy byli: Stephanie Kopold, Ulrike Kirnich, Dietmar Tropschug, Wolfgang Sellner oraz Aleksandra Łytkowski - przewodniczka i tłumaczka.

Uczestnicy sportowej współpracy pomiędzy miastami czekają na kolejne spotkania, których celem jest wymiana i zdobywanie nowych doświadczeń oraz rozwój i podnoszenie kompetencji tematycznie związanych z zakresem współdziałania.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0172 seconds.