Z ostatniej chwili

ZAWODOWIEC 2019

2019-03-14 11:38:57 informacje
img

Trwa trzecia edycja targów szkolnych „Zawodowiec”. Dwudniowa impreza w Hali Sportowej Częstochowa służy promocji szkolnictwa technicznego i zawodowego - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Kolejna edycja targów to okazja do zapoznania się z ofertą częstochowskich szkół średnich o profilu zawodowym, a także z uczniami i nauczycielami tworzącymi poszczególne placówki. Każda z nich prezentuje się razem ze swoimi partnerami biznesowymi, którymi są firmy wspierające. Współpraca niejednokrotnie gwarantuje przyszłym absolwentom zatrudnienie i dalszy rozwój kompetencji zawodowych.
Podczas imprezy na  zainteresowanych, oprócz konkretnych ofert edukacyjnych, czekają też dodatkowe atrakcje, jak turniej minigolfa, pokazy musztry wojskowej, pokaz tańca i mody, poczęstunek przygotowany przez szkołę gastronomiczną.
Targi „Zawodowiec” to jeden z dowodów na coraz ściślejszą współpracę z biznesem. Ich organizatorem jest częstochowskie Centrum Obsługi Inwestora Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Urzędu Miasta. Centrum zajmuje się m.in. wspieraniem lokalnej przedsiębiorczości w zakresie analizy kadrowych potrzeb lokalnych pracodawców, a także współpracą ze szkołami pod kątem dostosowania systemu kształcenia technicznego i zawodowego w mieście do tych potrzeb.
Fot. Leszek Pilichowski/ Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0288 seconds.