Z ostatniej chwili

ZUS przypomina

2021-01-13 15:53:39 informacje
img

Do 15 stycznia przedsiębiorcy branży hotelarskiej mogą wnioskować o zwolnienie ze składek. Chodzi o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku. Dotyczy to hoteli, innych obiektów zakwaterowania oraz organizatorów turystyki. To kolejny etap wsparcia przedsiębiorców dotkniętych pandemią – informuje ZUS.

Tarcza 6.0 rozszerzyła możliwość zwolnienia ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień ubiegłego roku na kolejnych przedsiębiorców.

Warunkiem jest m.in. spadek przychodu o 75 proc. za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku. Od 30 grudnia 2020 r. do 15 stycznia 2021 r. wnioski w tej sprawie mogą składać hotele i podobne obiekty zakwaterowania, a także organizatorzy turystyki.

Wszystkie wnioski o zwolnienia ze składek należy przesyłać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Zwolnienie będzie obejmować także składki opłacone. Jeśli przedsiębiorca je opłacił, będzie mógł uzyskać zwrot nadpłaty lub przeznaczyć na przyszłe składki.

Od 30 grudnia 2020 roku przedsiębiorcy mogą wnioskować również o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 roku w ramach najnowszej Tarczy antykryzysowej 6.0. W tym przypadku wnioski można składać do końca stycznia.

Szczegółowe informacje o warunkach wsparcia z Tarczy antykryzysowej 6.0, terminach składania wniosków i konkretnych kodach PKD, które kwalifikują do skorzystania z pomocy, dostępne są na stronie http://www.zus.pl

Page generated in 0.0146 seconds.