Z ostatniej chwili

ZUS zachęca

2021-02-05 15:14:06 informacje
img

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce upowszechniać wśród seniorek i seniorów wiedzę o korzyściach z posiadania konta w banku i bezpiecznego z niego korzystania. Część klientek i klientów ZUS w dalszym ciągu bowiem decyduje, aby wypłaty świadczeń otrzymywać w gotówce.

Według badań ZUS wynika to w dużej mierze z braku wiedzy, jak korzystać z rachunku bankowego – a szczególnie z bankowości elektronicznej.  

Dlatego ZUS rozpoczyna kampanię informacyjno-edukacyjną „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.  Ma służyć temu, aby klienci i klientki ZUS swobodnie i bez lęku korzystali z rachunków bankowych, pobierali na konto świadczenia, płacili rachunki oraz robili  zakupy on-line, nie narażając się przy tym na kradzież czy oszustwa. ZUS chce przekonywać, że rachunek bankowy jest bezpieczny i wygodny, a otrzymywanie świadczeń na konto w banku pozwala na bezpieczny dostęp do nich – co jest szczególnie ważne podczas pandemii. 

W trakcie kampanii klienci i klientki ZUS mają się dowiedzieć, jakie korzyści daje posiadanie konta w banku, jak je założyć, jak zmienić sposób wypłaty świadczeń w ZUS, a także o czym należy pamiętać, korzystając z konta bankowego przez internet. Informacje te mają zapewnić seniorkom i seniorom bezpieczeństwo w świecie, w którym trudno już radzić sobie bez internetu. 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej kampanii ZUS pod linkiem https://www.zus.pl/o-zus/o-nas/kampania-bezpieczny-zdrowy-bezgotowkowy-

Page generated in 0.0184 seconds.