Z ostatniej chwili

Za znęcanie się nad żoną musi opuścić mieszkanie

2019-12-09 10:54:57 informacje
img

Policjanci z Komisariatu Policji w Koziegłowach zatrzymali 49-latka, który znęcał się nad żoną. Śledczy ustalili, że od 5 lat stosował przemoc domową wobec rodziny. Domowy tyran usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Za przestępstwo odpowie jako recydywista. Dodatkowo prokurator zajmujący się sprawą nakazał mu opuścić wspólne mieszkanie i stawiać się regularnie na Policji.

Jak informuje myszkowska Policja, do zatrzymania doszło wczorajszej nocy w Kuźnicy Nowej. Około godz. 2.00 przerażona kobieta poprosiła o pomoc koziegłowskich policjantów. Ze zgłoszenia wynikało, że jej nietrzeźwy i agresywny mąż dobija się do mieszkania. Na miejscu błyskawicznie zjawił się patrol policji z Koziegłów. Zastał na miejscu rozjuszonego 49-latka. Stróże prawa zatrzymali agresora i doprowadzili do policyjnego aresztu. 

W rozmowie z policjantami kobieta wyznała, że jej mąż od pięciu lat stosuje wobec niej przemoc. W obawie o życie dziecka oraz własne powiadomiła stróżów prawa.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Koziegłowach którzy zebrali dowody przeciwko mężczyźnie, a kiedy potwierdziło się, że jest sprawcą przemocy w rodzinie, doprowadzili go do prokuratury. Prokurator nie miał wątpliwości, że 49-latek nie może dłużej pozostać w domu z żoną i dzieckiem. Nakazał mu natychmiast opuścić mieszkanie oraz zobowiązał do regularnego stawiania się na policyjny dozór w komendzie. Za stosowanie przemocy w rodzinie odpowie jako recydywista, bowiem w przeszłości odbywał wyrok za znęcanie się nad rodziną. O jego dalszym losie zdecyduje wkrótce sąd.

Page generated in 0.0208 seconds.