Z ostatniej chwili

Zaatakowana zadzwoniła do dzielnicowego

2018-09-17 17:52:30 informacje
img

W ręce policjantów z Komisariatu I wpadł 34-latek podejrzany o zmuszenie do obcowania płciowego 60-latki i rozbój. W chwili ataku kobieta zdążyła wybrać numer do dzielnicowego i poinformować, że potrzebuje pomocy. Policjant podjął interwencję, dzięki czemu mężczyzna został zatrzymany tego samego dnia. W toku wykonywanych czynności okazało się również, że 34-latek jest podejrzany o znęcanie się nad matką - informuje częstochowska Policja.
Kilka dni temu na telefon służbowy dzielnicowego z Komisariatu I zadzwoniła zapłakana, wystraszona kobieta. Przedstawiła się i zdążyła tylko powiedzieć, że potrzebuje pomocy. Policjant próbował do niej oddzwonić, ale nikt już nie odbierał, dlatego natychmiast przystąpił do działania. Przekazał informację swoim kolegom z wydziału kryminalnego. Ci pojechali na miejsce i ustalili, że do mieszkania 60-latki przyszedł znany jej mężczyzna. Był agresywny i groźbą oraz przemocą zmusił ją do obcowania płciowego, po czym zerwał jej łańcuszek i kolczyki, zabrał telefon i uciekł. 
Śledczy ustalili rysopis podejrzanego i ruszyli w teren. Mężczyzna bardzo szybko wpadł w ręce policjantów. Został zatrzymany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ, gdzie usłyszał zarzuty.
W toku wykonywanych czynności okazało się, że do podobnego zdarzenia z udziałem pokrzywdzonej doszło też w sierpniu tego roku. Wtedy również kobieta miała zostać zmuszona przez tego samego mężczyznę do obcowania płciowego, jednak nie zgłosiła tego Policji. Dodatkowo wyszło na jaw, że 34-latek jest podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad matką.
Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu zarzuty dwukrotnego zmuszania do obcowania płciowego, rozboju i znęcania się. Podejrzany to recydywista. Wcześniej odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

Page generated in 0.0278 seconds.