Z ostatniej chwili

Zabezpieczono kolejne automaty

2021-02-25 10:11:46 informacje
img

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier w Kłomnicach. Kolejny raz w tych samych dwóch salonach gier właściciel – w miejsce uprzednio zabezpieczonych – wstawił nowe. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi do 3 lat więzienia – informuje częstochowska Policja.

Kolejny raz policjanci weszli do dwóch salonów gier w Kłomnicach i ponownie ujawnili nielegalny biznes. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej 18 lutego zabezpieczyli 6 automatów. Przeprowadzony przez KAS eksperyment procesowy wykazał, że gry zainstalowane na tych urządzeniach mają charakter losowy, co stanowi naruszenie obowiązujących przepisów.

Zgodnie z ustawą hazardową automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się zarówno właściciele automatów, jak i właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry. Oprócz zapłacenia wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0155 seconds.