Z ostatniej chwili

Zabił psa ze szczególnym okrucieństwem

2020-05-20 11:31:25 informacje
img

Policjanci z kłobuckiej komendy zatrzymali 40-latka podejrzanego o zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi Kłobucka grozi nawet kilka lat więzienia - informuje kłobucka Policja.
W środę 13 maja około godz. 14.30 oficer dyżurny odebrał telefon od mężczyzny, który poinformował, że znajomy zabił jego psa. Na miejsce skierowano policjantów z ogniwa patrolowego i kryminalnych wraz z technikiem kryminalistyki. Okazało się, że mężczyzna poderżnął zwierzęciu gardło i uderzył kilka razy obuchem siekiery w głowę. Bestialskiego czynu miał dokonać w przyczepie, w której czasowo mieszka. Pokrzywdzony wskazał policjantom miejsce ze świeżym nasypem ziemi, gdzie zakopany był pies.
Stróże prawa znaleźli oprawcę w pobliskim pustostanie. Na ubraniu 40-latka znajdowały się plamy, najprawdopodobniej krwi zabitego psa. Zatrzymany był pijany, miał prawie 3,5 promila. Trafił do policyjnego aresztu.
Podejrzany usłyszał zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do popełnienia przestępstwa. Prokurator objął 40-latka policyjnym dozorem. Grozi mu nawet kilkuletnie więzienie.
Fot. Materiały kłobuckiej Policji 

Page generated in 0.0162 seconds.