Z ostatniej chwili

Zakupy świąteczne w Galerii Jurajskiej? Kilka rad, jak się do nich przygotować

2020-12-17 11:09:55 informacje
img

Wybierając się na zakupy świąteczne do Galerii Jurajskiej, warto się przygotować. Pomocne będą lista zakupów, która skróci czas kupowania, a także znajomość zasad sanitarnych, jakie tam dziś panują. Oczym jeszcze należy pamiętać? Odpowiada Violetta Dziubin-Łuszczyk z Galerii Jurajskiej.

Centra handlowe działają, ale w najwyższym reżimie sanitarnym. Odwiedzając je przed świętami, trzeba więc liczyć się z panującymi tam zasadami, mającymi na względnie bezpieczeństwo i zdrowie publiczne. - Galerie działają w szczególnych warunkach. Zasady, jakie panują, musimy wszyscy respektować, aby sezon zakupów przedświątecznych był udany i bezpieczny dla każdego. Wiele w tej sytuacji zależy jednak od nas samych. Wybierając się na zakupy, warto się więc przygotować - mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor  marketingu Galerii Jurajskiej. 

Jak konkretnie?

* Dezyfekcja co kilka minut

W centrach handlowych znajdziemy liczne punkty, w których możemy dezynfekować ręce. W samej Galerii Jurajskiej jest ich blisko 50, w tym kilka przygotowanych z myślą o dzieciach. Płyny odkażające znajdziemy  także w sklepach. Mimo to warto zabrać także własne preparaty. - Wystarczy niewielka buteleczka, którą trzymamy w kieszeni lub torebce, po którą możemy sięgnąć w każdej chwili np. będąc w przymierzalni czy przeglądając książki na półce. Tym samym zapewnimy sobie i swoim bliskim dodatkową ochronę - mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk.

* Myjmy ręce w… galerii

Koniecznie także w czasie zakupów myjmy ręce. W centrach handlowych otwarte są toalety. W Galerii Jurajskiej można w nich znaleźć zarówno mydła antybakteryjne, jak i stosowne instrukcje, pokazujące jak myć ręce czy zakładać i zdejmować rękawiczki. - Ręce powinniśmy myć po zakończonych zakupach, zanim wrócimy do domu lub samochodu. Pamiętajmy, że odwiedzając sklep, dotykamy wielu rzeczy na półkach, a także tzw. gorących punktów, czyli np. klamek lub poręczy. Te ostatnie miejsca, mimo częstej dezynfekcji, ktoś przed nami mógł także dotykać - zaleca przedstawicielka Galerii Jurajskiej.

* A co, gdy pęknie maseczka?

Zgodnie z obowiązującą zasadą DDM zarówno w galerii, w sklepach, na parkingu, jak i w jej otoczeniu należy mieć zasłonięty nos i usta. Można to zrobić maseczką, przyłbicą lub dowolnym materiałem np. szalikiem. Jeśli natomiast nosimy maseczkę, warto upewnić się przed wizytą w galerii, gdzie taką kupimy. Te bowiem lubią się niszczyć. - Jeśli w czasie zakupów pęknie gumka z maseczki lub zerwie się jej wiązanie, czym prędzej powinniśmy znaleźć punkt, w którym kupimy maseczkę. W Galerii Jurajskiej jest ich kilka, informujemy o nich w specjalnych komunikatach rozlokowanych na terenie centrum. Oprócz drogerii i apteki, maseczki kupimy np. w pralni czy w sklepie TK Maxx  - mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk.

* Zrób listę i trzymaj się jej

W czasach pandemii warto robić zakupy z listą. Powód? Im lepiej jesteśmy przygotowani do zakupów, tym mniej czasu spędzimy w galerii. - To ważne, aby nasze zakupy były w tym szczególnym czasie konkretne, starajmy się więc do nich przygotować. Warto sprawdzić promocje np. na stronie internetowej centrum handlowego, a także porównać swoją listę zakupów z ofertą samego centrum handlowego. Tym samym zaoszczędzimy sobie czas - radzi Violetta Dziubin-Łuszczyk.

* Upewnij się, gdzie zaparkujesz

Czas na zakupy można sobie także skrócić, sprawdzając dostępność miejsc postojowych w galerii przy pomocy specjalnej aplikacji mobilnej. - Jeśli nie mamy pewności, czy znajdzie się dla nas miejsce postojowe, wystarczy ściągnąć z App Store lub Google Play bezpłatną aplikację parkingową "Galerii Jurajskiej - Znajdź mój samochód", a dzięki niej z domu sprawdzimy, ile miejsc na parkingu jest wolne. Aplikacja wskazuje także zajęte miejsca, w tym także te wyłączone z ruchu. Mając na uwadze bezpieczeństwo, w centrum handlowym obecnie działa co drugie miejsce postojowe - dodaje przedstawicielka Galerii Jurajskiej.

* Zakupy solo

Planując zakupy świąteczne, róbmy je raczej w pojedynkę. - Zakupy całą rodziną to dziś rzadkość. Jeśli natomiast wybieramy się większą grupą, warto się rozdzielić. Pamiętajmy, że w każdym sklepie są limity osób mogących przebywać w nich jednocześnie i jeśli np. w 3 osoby pójdziemy kupować jedną książkę, możemy być "sprawcami" powstania kolejki. Warto więc, aby do sklepu wchodziły tylko osoby, które rzeczywiście planują w nim jakiś zakup - mówi przedstawicielka Galerii Jurajskiej.

* 1,5 metra odległości zawsze i wszędzie

Pamiętajmy też o dystansie. Bez względu na to, czy jesteśmy w sklepie, czy idziemy aleją handlową galerii, zachowujemy odstęp min. 1,5 metra. Koniecznie trzeba go także trzymać w kolejce. Ta może się zdarzyć. -  Jeśli sklep wyczerpie limit, może przed nim uformować się kolejka. Czekając w niej, musimy mieć zasłonięte usta oraz trzymać dystans. Jeśli intuicja nam nie podpowiada, ile to jest 1,5 metra, pomogą w tym oznaczenia. W Galerii Jurajskiej przed najpopularniejszymi sklepami oklejona została podłoga, pokazując, w jakim punkcie powinniśmy stać, aby zachować stosowną odległość od siebie - tłumaczy Violetta Dziubin-Łuszczyk.

* Masz aż 7 dni na zakupy

Planując zakupy, koniecznie dobierzmy też odpowiedni dzień. - Jeśli nie czujemy się komfortowo w czasie zakupów w sobotę, warto wybrać się w tradycyjnie luźniejsze dni czyli np. w poniedziałek, wtorek lub czwartek, najlepiej między godz. 12.00 a 15.00. Alternatywą, której w grudniu nie brakuje, są także niedziele. Ta najbliższa handlowa wypada już 20 grudnia. Ponadto w części bardzo popularnych sklepów można zakupy zrobić wcześniej. Już od godz. 9.00 działają m.in. TK Maxx, Pepco czy Rossmann - wylicza Dzubin-Łuszczyk.

W planach warto uwzględnić także godzinę dla seniorów. Jeśli więc chcemy zrobić zakupy w sklepie spożywczym, drogerii czy aptece, róbmy je dopiero po godz. 12.00.

* Może warto założyć rękawiczki

Dotykajmy rzeczy, których zakupem jesteśmy zainteresowani. To złota zasada zakupów  w czasie pandemii. Jeśli natomiast nastawiamy się na większe i dłuższe oglądanie rzeczy przed zakupem, oprócz dezynfekcji rąk, warto postawić także na jednorazowe rękawiczki, np. lateksowe lub nitrylowe. Takie rękawiczki jednak należy koniecznie wyrzucić po wyjściu ze sklepu. Pamiętajmy, one są jednorazowe!

* Wyrozumiałość to podstawa

W czasie zakupów bądźmy cierpliwi i życzliwi. - Handel odbywa się w reżimie sanitarnym. W tych szczególnych warunkach pracują tysiące sprzedawców, którzy starają się zapewnić klientom bezpieczeństwo i komfort zakupów. Pamiętajmy więc o bezpieczeństwie personelu, który w czasie dnia pracy ma kontakt z wieloma osobami. Jeśli więc obsługa poprosi nas o poczekanie chwilę przed sklepem z powodu limitu lub upomni nas, aby zdezynfekować ręce przy wejściu, stosujmy się do tych poleceń - mówi Dziubin-Łuszczyk.

* Dobierz własny rytm zakupów

Ustalmy własny rytm zakupów, który nam pasuje. Maseczki często utrudniają chodzenie po sklepach, dlatego rozwiązaniem może być np. kilka krótkich, acz konkretnych wizyt w galerii, w czasie których wybieramy wcześniej obrane sklepy. - Sami musimy ocenić, czy wystarczy nam jedno wyjście do galerii i np. dłuższe zakupy, czy lepiej będzie, jeśli wpadniemy kilka razy, rozkładając plany zakupowe na kilka dni. Oczywiście bez względu na to, jak wyglądają zakupy, przyda się lista sprawunków - dodaje Violetta Dziubin-Łuszczyk.

* Upewnijmy się, jaka jest polityka zwrotów

Wpadka prezentowa może zdarzyć się każdemu, w tych niepewnych czasach warto się więc upewnić, ile mamy czasu na zwrot i czy zrobimy to np. w każdym sklepie danej sieci. - Nie ma jednej, uniwersalnej polityki zwrotów, każdy sklep ustala ją indywidualnie. Warto więc dopytać, jak wygląda procedura i czy np. oddając rzecz, dostaniemy zwrot pieniędzy czy np. zwrot nastąpi na kartę podarunkową - zaleca przedstawicielka częstochowskiej galerii.

Page generated in 0.0176 seconds.