Z ostatniej chwili

Zamknięcie przejazdu przez torowisko na wysokości al. NMP

2021-02-25 12:14:26 informacje
img

Ekipy wykonawcy koordynowanej przez MPK wielkiej przebudowy starej linii tramwajowej obejmą pracami kolejne skrzyżowanie w Śródmieściu. W związku z tym od wtorku 2 marca niemożliwy będzie przejazd przez torowisko w obu kierunkach na skrzyżowaniu al. Najświętszej Maryi Panny z alejami: Wolności i Kościuszki. Firma NDI przewiduje zakończenie prac na skrzyżowaniu w ciągu 4-6 tygodni (w zależności od pogody i stanu instalacji podziemnych liczących sobie kilkadziesiąt lat). Do czasu zakończenia robót w obrębie skrzyżowania obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu i objazdy autobusów komunikacji miejskiej, ze względów bezpieczeństwa ograniczony zostanie także ruch pieszy.

Najważniejszymi rozwiązaniami tymczasowymi będą:

-brak możliwości wjazdu w aleję Najświętszej Maryi Panny z al. Wolności (niemożliwy skręt w prawo)

-brak możliwości wyjazdu z alei Najświętszej Maryi Panny w al. Kościuszki i w al. Wolności (niemożliwy skręt w prawo i lewo)

-brak możliwości przejazdu aleją Najświętszej Maryi Panny przez skrzyżowanie Wolności/Kościuszki w obu kierunkach (niemożliwe przejazdy na wprost)

-ograniczenie ruchu pieszego w obrębie skrzyżowania (zgodnie z oznakowaniem i wygrodzeniem)

-wyznaczenie zawracania w alei Najświętszej Maryi Panny dla pojazdów mieszkańców i zaopatrzenia jadących od strony skrzyżowania z ul. Wilsona przez pasaż środkowy na wysokości dotychczasowych przejść dla pieszych (na wysokości Kamienicy Kupieckiej i Kwadratów) w kierunku skrzyżowania z ul. Piłsudskiego

-poza powyższymi ruch w ciągu al. Najświętszej Maryi Panny będzie się odbywał zgodnie z dotychczasową organizacją ruchu.

Możliwy będzie przejazd przez skrzyżowanie na osi al. Wolności – al. Kościuszki w obu kierunkach z zachowaniem należytej ostrożności z powodu prac prowadzonych na przyległym torowisku i związanych z nimi wygrodzeniami. Jeśli to możliwe, unikajmy podróży w obrębie występowania utrudnień. Warto także pamiętać, że niedogodności w ruchu występują też na sąsiednich skrzyżowaniach al. Kościuszki z ul. Jasnogórską i al. Wolności z ulicą Orzechowskiego oraz wzdłuż całego placu budowy przy przebudowywanej linii w centrum miasta.

Szczegóły wraz z mapką poglądową dostępne będą w zakładce strony http://mzd.czest.pl/utrudnienia-w-ruchu-mzdit

Ponadto powyższe utrudnienia wymuszają zmiany w trasach komunikacji miejskiej. Objazdy autobusów w zdecydowanej większości będą odbywać się alejami Wolności, Kościuszki i Jana Pawła II w obu kierunkach. Wszelkie informacje na temat utrudnień, tymczasowych zmian, zmodyfikowanego rozkładu i rzeczywistego czasu przyjazdu danego autobusu MPK będą dostępne na tablicach Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Szczegóły w linku http://mzd.czest.pl/publiczny-transport-zbiorowy/aktualnosci-ptz/4810-remont-torowiska-tramwajowego-w-ii-alei-najswietszej-maryi-panny-od-2-marca-2021-r - informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT oraz MPK.

Page generated in 0.0144 seconds.