Z ostatniej chwili

Zamknięcie siedziby, wyłączenie przycisków na przejściach

2020-03-13 15:08:38 informacje
img

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie od godz.13.30 w piątek 13 marca wstrzymuje do odwołania bezpośrednią obsługę interesantów z pracownikami oraz wstrzymuje możliwość płatności gotówkowych jak i kartami płatniczymi w kasie firmy. Większość spraw prosi przekazywać drogą telefoniczną, mailową lub poprzez wirtualne skrzynki podawcze. Praca urzędnicza pozostaje bez zmian. Kontakt bezpośredni zostanie zawieszony ze względów bezpieczeństwa.

Dodatkowo służby częstochowskiego MZDiT rozpoczynają od piątku 13 marca proces sukcesywnego wyłączania i zabezpieczania przycisków do wywoływania zmiany świateł dla pieszych i rowerzystów na wszystkich skrzyżowaniach gdzie są zamontowane tego typu urządzenia. Niedziałający przycisk, którego NIE NALEŻY dotykać, oznaczony zostanie czarną taśmą. Cykl świateł w zależności od skrzyżowania przejdzie w tryb stały lub będzie sterowany innymi rodzajami akomodacji. Przywrócenie funkcji przyciskom nastąpi niezwłocznie po ustabilizowaniu się sytuacji epidemiologicznej.

Także Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie ogranicza od piątku 13 marca dostępność do swoich wydziałów. Biuro Podawcze w siedzibie przedsiębiorstwa przy al. Niepodległości 30 zostaje zamknięte do odwołania. Wszelkie petycje, wnioski i dokumenty prosimy przesyła drogą pocztową czy elektroniczną lub z wykorzystaniem elektronicznych platform podawczych. Działalność kas w punktach obsługi klienta na terenie miasta zostaje utrzymana. MPK prosi pasażerów o dokonywanie płatności w formach bezgotówkowych, jeśli to możliwe. Przypomina też, że do dyspozycji pasażerów pozostają biletomaty stacjonarne i na pokładach pojazdów wyposażonych w takie urządzenia - informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT i MPK

Fot. Materiały MZDiT.

 

Page generated in 0.0161 seconds.