Z ostatniej chwili

Zamknięcie ul. Bugajskiej

2020-12-29 11:02:51 informacje
img

W związku z rozpoczęciem prac torowych na przejeździe kolejowym, ul. Bugajska została zamknięta dla ruchu. Utrudnienia potrwają około 2 tygodnie. W tym czasie zarówno samochody osobowe, jak i komunikacja miejska będą korzystały z objazdów - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Kierowcy proszeni są o poruszanie się alternatywnymi połączeniami z DK-46 (której fragmentem jest ulica Bugajska) oraz o szukanie alternatywnego dojazdu do częstochowskich dzielnic Bugaj i Kręciwilk. Za prace odpowiadają służby PKP i do organów tej spółki należy kierować pytania o szczegóły i ewentualne powody realizowanych prac. Z deklaracji PKP wynika, że utrudnienia potrwają ok. 2 tygodnie.

W związku z zamknięciem ulicy Bugajskiej na trasy objazdowe zostaną czasowo skierowane autobusy komunikacji miejskiej:

- W związku ze zmianami, linia nr 31 zostanie skrócona do pętli STADION RAKÓW i - w obu kierunkach - nie będzie kursować ulicą Bugajską do Kręciwilka. Dla linii 31 zostaną zawieszone przystanki: ŻARECKA, BUGAJSKA, WEYSSENHOFF i KRĘCIWILK.

- Linie nr 57, 58, 59 i 67 - od Estakady pojadą przez aleję Pokoju, ulicę Korfantego i osiedle pod Wilczą Górą w Odrzykoniu, a następnie w zależności od trasy będą kursować do Kusiąt lub do trasy DK-46 (i dalej bez zmian do Olsztyna i Biskupic). Trasa objazdowa obowiązuje w obu kierunkach. Dla linii nr 57, 58, 59 i 67 zostaną zawieszone przystanki: CH JAGIELLOŃCZYCY, OKRZEI, MIRECKIEGO, RAKOWSKA, BUGAJSKA, WEYSSENHOFF i KRĘCIWILK.

Żadna z linii nie będzie kursować aleją Wojska Polskiego i ulicą Bugajską.

Page generated in 0.0168 seconds.