Z ostatniej chwili

Zapis koncertu gospel Arethy Franklin

2019-12-04 15:14:05 informacje
img

Dokumentalny zapis dwóch nocy nagrań koncertu gospel Arethy Franklin z roku 1972 będzie można niebawem zobaczyć na ekranie OKF-u - Kina Iluzja (III Aleja 64).

Film „Amazing Grace" to jednocześnie historia amerykańskiej muzyki zapisana na filmie, który nigdy wcześniej nie ujrzał światła dziennego. Perypetie twórców obrazu (techniczno-prawne) nie pozwoliły im pokazać swojego dzieła przez ponad 46 lat. Aż do teraz.

Film ukazuje nie tylko wpływ Afroamerykanów na amerykańską kulturę początku lat siedemdziesiątych XX wieku - jest to także obraz kunsztu jednej z najważniejszych i największych artystek jazz, soul i gospel.

Materiał zrealizowano w ciągu dwóch nocy nagrań w kościele ks. Jamesa Clevelanda w Watts (Kalifornia), w styczniu roku 1972. Królowa Soul – jak nazywano Arethę, wznosi się na wyżyny swego talentu i boskiego daru, oddając hołd muzyce gospel, z której wyrosła, oraz całej społeczności Ameryki tamtych lat. Diva muzyki, występując przed entuzjastyczną publicznością, rozgrzewa ją do białości, wyciska łzy z oczu i pozostawia trwały ślad w sercu. Nikt nie pozostanie obojętny wobec tej muzycznej uczty, która rozegra się na dużym ekranie. Po tylu latach cały świat może to w końcu zobaczyć. Święty Graal Hollywood (tak jest nazywany ten film) odnaleziony!

Projekcje: 

piątek 6 grudnia - godz. 20.30

niedziela 8 grudnia - godz. 20.30

czwartek 12 grudnia - godz. 16.15

piątek 20 grudnia - godz. 18.45

Page generated in 0.0161 seconds.