Z ostatniej chwili

Zapłacił 6 razy kartą zbliżeniową na inne nazwisko

2018-09-24 13:43:23 informacje
img

Częstochowscy strażnicy miejscy po pościgu ujęli 21-letniego mężczyznę, który w jednym ze sklepów przy ul. Zamenhofa dokonał 6 płatności kartą zbliżeniową na nie swoje nazwisko, robiąc rachunek na prawie 300 zł. Karta należała do kobiety legitymującej się innym nazwiskiem - informuje częstochowska Straż Miejska.
W środę częstochowscy strażnicy miejscy prowadzili akcję ujawniania sprzedaży alkoholu lub wyrobów tytoniowych nietrzeźwym lub znajdującym się pod wpływem alkoholu. Mieli również reagować na wszelkie przypadki kradzieży w sklepach. Podczas obserwacji jednego ze sklepów przy ul. Zamenhofa ok. godz. 9.50 zauważyli wchodzących trzech mężczyzn. Jeden z nich nie miał górnej części ubrania. Zaszło też podejrzenie, że mogą być nietrzeźwi i będą chcieli dokonać kradzieży. 
Obserwacja sklepu trwała kilka minut. Gdy mężczyźni nie opuszczali punktu handlowego, strażnicy miejscy zbliżyli się do wejścia. Zaobserwowali, jak jeden z mężczyzn dokonuje kupna dużej ilości papierosów i płaci za nie, 6 razy używając karty bankomatowej zbliżeniowej. Zaszło podejrzenie, że karta pochodzi z kradzieży, dlatego po wyjściu wylegitymowali mężczyzn i potwierdzili, że karta należy do kobiety, która ma całkiem inne nazwisko niż mężczyzna, który dokonywał płatności. 
Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wyjaśnić, skąd ma kartę. W pewnym momencie zaczął uciekać, a w trakcie ucieczki wyrzucił reklamówkę z paczkami papierosów. Strażnicy miejscy po pościgu ujęli 21-latka. 
Funkcjonariusze Straży Miejskiej mają również dane drugiego z mężczyzn. Trwa wyjaśniania, w jaki sposób mężczyźni weszli w posiadanie karty i czy pochodzi ona z kradzieży.
Straż Miejska w Częstochowie apeluje, aby osoby przy karcie bankomatowej nie miały zapisanego numeru PIN. Kartę zbliżeniową czy kartę na PIN po utraceniu należy jak najszybciej zastrzec w banku.

Page generated in 0.0274 seconds.