Z ostatniej chwili

Zareagowali świadkowie

2021-01-18 13:12:24 informacje
img

Poczynania mężczyzny jadącego renaultem masterem wzbudziły podejrzenia innych kierowców, że może być pijany. Dwaj świadkowie zatrzymali ten pojazd w Koziegłowach. Kierowca był trzeźwy, ale nerwowy i pobudzony. Jego źrenice były rozszerzone i słabo reagowały na światło, co sugerowało, że mógł być pod wpływem narkotyków. Jak się okazało, był to dopiero początek kłopotów 32-latka... - informuje myszkowska Policja

W piątek około godz. 18.20 dyżurny myszkowskiej komendy skierował patrol drogówki do Koziegłów na ul. Częstochowską. Ze zgłoszenia wynikało, że dwaj świadkowie ujęli kierowcę renaulta, najprawdopodobniej  nietrzeźwego. Jego styl jazdy wzbudził niepokój dwóch świadków. Mężczyźni udaremnili mu dalszą jazdę, a następnie przekazali go mundurowym. Kierowca renaulta był trzeźwy, jednak zachowywał się nerwowo, a jego źrenice były rozszerzone i słabo reagowały na światło. Próbował wmówić interweniującym policjantom, że swoją podróż kontynuuje od godz. 4.00 i to wynik zmęczenia. Policjanci, podejrzewając, że może być pod wpływem narkotyków, przeprowadzili badanie narkotesterem. Dało ono wynik pozytywny. W trakcie przeszukania pojazdu znaleźli też susz koloru brązowego i zielonego. Tester potwierdził, że były to marihuana i MDMA.

Mundurowi zatrzymali 32-letniego mieszkańca Gdyni i doprowadzili do myszkowskiej komendy. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu do 3 lat więzienia. Ponadto, jeżeli wynik badania krwi mężczyzny potwierdzi, że pod wpływem narkotyków kierował samochodem- zostanie objęty zakazem prowadzenia pojazdów oraz czeka go wysoka grzywna.

Page generated in 0.0162 seconds.