Z ostatniej chwili

Zarzuty w sprawie paserstwa akcyzowego

2018-03-30 12:26:49 informacje
img


Zarzut nielegalnego przechowywania 10 ton wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy przedstawiła Olgierdowi L. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie - informuje prok. Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.
W toku wstępnych czynności śledczych ustalono, że 41-letni Olgierd L. prowadzi firmę zajmującą się transportem i produkcją odpadów, formalnie zarejestrowaną na jego żonę.
26 marca 2018 r. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie przeprowadzili przeszukanie pomieszczeń firmy w Markowicach w powiecie myszkowskim. W wyniku przeszukania  ujawnili 7 ton suszu tytoniowego i 3 tony odpadów papierosowych o łącznej wartości około 7 mln zł. Przechowywanie wyrobów tytoniowych przez Olgierda L. narażało Skarb Państwa na uszczuplenie należności publicznoprawnej z tytułu podatku akcyzowego w kwocie około 8 mln zł.
Prokurator przedstawił Olgierdowi L. zarzut przestępstwa paserstwa akcyzowego, do popełnienia którego podejrzany przyznał się.
Prokuratura Rejonowa w Myszkowie wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Prokurator motywował złożenie wniosku uzasadnioną obawą matactwa ze strony podejrzanego, gdyż w toku dalszego śledztwa konieczne jest dokonanie ustaleń dotyczących źródła pochodzenia i przeznaczenia wyrobów tytoniowych.
Sąd Rejonowy w Myszkowie postanowieniem z 28 marca 2018 r. zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na 90 dni.
Zarzucane podejrzanemu przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 6 lat oraz wysoką grzywną.

Page generated in 0.0317 seconds.