Z ostatniej chwili

Zarzuty za maltretowanie rodziców i rozbój na matce

2018-09-19 16:26:18 informacje
img

Policjanci z Poczesnej zatrzymali 47-latka podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodzicami. Jak ustalili śledczy, mężczyzna wszczynał po pijanemu awantury, wyzywał ich wulgaryzmami, groził, bił i szarpał, a w kwietniu dokonał na matce rozboju - informuje częstochowska Policja.
Kilka dni temu policjanci z Poczesnej otrzymali informację, z której wynikało, że 47-latek zamieszkały na terenie gminy może znęcać się nad rodzicami. Mundurowi podjęli działania i wtedy okazało się, że ich przypuszczenia są słuszne. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, że starsi ludzie byli zastraszani przez swojego syna od blisko roku. Mężczyzna został zatrzymany. Miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Częstochowie.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu dwa zarzuty: znęcania się psychicznego i fizycznego nad rodzicami oraz rozboju. W toku wykonywanych czynności okazało się bowiem, że zatrzymany jest też podejrzany o dokonanie rozboju na matce w kwietniu. 47-latek miał wtedy szarpać i wyginać palce kobiecie, czym zmusił ją do wydania mu pieniędzy.
Prokurator przedstawił mu zarzuty, objął policyjnym dozorem, zakazał zbliżania się do rodziców oraz nakazał opuścić zajmowany z nimi dom.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0282 seconds.