Z ostatniej chwili

Zasady umieszczania materiałów wyborczych w pasie drogowym

2018-08-31 15:44:39 informacje
img

Oto komunikat Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w sprawie umieszczania materiałów wyborczych –  plakatów i haseł – w pasie drogowym dróg publicznych na terenie miasta Częstochowy.

W związku z kampanią wyborczą w wyborach samorządowych w roku 2018, na podstawie art. 109 i 110 Ustawy z dnia 05 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (t. j. Dz. U. 2018 nr 21 poz. 754) Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie, wykonujący zadania zarządcy dróg informuje, że wyraża zgodę na umieszczanie plakatów i haseł wyborczych na słupach, latarniach i innych urządzeniach oraz obiektach zlokalizowanych w pasie drogowym dróg publicznych znajdujących się w zarządzie gminy z wyłączeniem:
• obiektów inżynieryjnych: mostów, kładek, estakad i wiaduktów;
• słupków i słupów z umieszczonymi: znakami drogowymi, nazwami ulic;
• urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego łącznie z ogrodzeniami segmentowymi (siatki) w pasach rozdziału jezdni, przy torowisku oraz barierami przy chodnikach;
• sygnalizatorów sygnalizacji drogowej;
• infrastruktury przystankowej, w tym wiat przystankowych;
• latarni w ciągu alei Najświętszej Maryi Panny.
Zgoda na umieszczenie plakatów i haseł wyborczych nie wymaga wydania decyzji o zajęciu pasa drogowego, jak również nie podlega opłacie.
Umieszczenie plakatów i haseł wyborczych na słupach oświetleniowych, energetycznych, trakcyjnych i innych obiektach w pasie drogowym dróg publicznych nie będących własnością gminy Częstochowa wymaga uzyskania zgody ich właścicieli lub zarządców.
Materiały wyborcze powinny zawierać wyraźne oznaczenie komitetu wyborczego, od którego pochodzą.
Plakaty i hasła wyborcze należy umieszczać w taki sposób, by nie stwarzały zagrożenia dla ruchu drogowego, zwłaszcza nie zasłaniały znaków i sygnałów drogowych ani widoczności użytkownikom dróg.
Plakaty i hasła wyborcze należy umieszczać w taki sposób, aby można je było usunąć bez powodowania szkód, czyli z użyciem TYLKO plastikowych uchwytów i obejm.
Przy ustawianiu własnych urządzeń ogłoszeniowych w celu prowadzenia kampanii wyborczej należy stosować obowiązujące przepisy porządkowe.
Plakaty i hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia agitacji wyborczej pełnomocnicy wyborczy obowiązani są usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów. Po upływie tego terminu materiały wyborcze mogą zostać usunięte na koszt obowiązanych.

p.o. Dyrektora MZDiT
mgr inż. Piotr Kurkowski

 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0159 seconds.