Z ostatniej chwili

Zaśnięcie za kierownicą przyczyną groźnie wyglądającej kolizji

2020-08-25 13:20:13 informacje
img

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj, 25 sierpnia około godziny 6.20 przy ul. Warszawskiej. Kierujący audi prawdopodobnie zasnął za kierownicą swojego samochodu i wypadł z drogi, uderzając w zaparkowanego na poboczu renaulta, po czym wjechał w ścianę niezamieszkałego budynku. Mężczyzna uskarżał się na ból głowy, dlatego został przewieziony do szpitala na konsultację lekarską - informuje częstochowska Policja.

26-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, kierując pojazdem marki audi, przy ul. Warszawskiej zjechał z drogi, uderzył w zaparkowany przed prywatną posesją renault, a następnie wjechał w ścianę niezamieszkałego budynku. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie z ogólnymi potłuczeniami pozostał na obserwacji.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że przyczyną tej kolizji było zaśnięcie 26-latka za kierownicą. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie dało wynik negatywny, co oznacza, że kierowca  w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Od początku roku na terenie Częstochowy i powiatu doszło już do 11 kolizji i 4 wypadków drogowych, w których 11 osób zostało rannych z powodu zaśnięcia za kierownicą. Dla porównania, w 2019 r. częstochowska policja odnotowała 12 takich kolizji i 3 wypadki, gdzie 6 osób zostało rannych.

Zmęczenie i senność powodują obniżenie aktywności organizmu. Znacząco wpływają na pogorszenie koncentracji i wydłużają czas reakcji. Pojazd jadący z prędkością 50 km/h w ciągu 1 sekundy przejedzie około 15 m, a rozpędzony do 100 km/h prawie 30 m. Dlatego Policja apeluje o rozsądek przy planowaniu swojej podróży.

Jeśli wystąpią u nas objawy zmęczenia za kierownicą, dla bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu drogowego, powinniśmy zjechać na najbliższy parking czy stacje benzynową i chwilę odpocząć.

UWAGA! W związku z naruszeniem konstrukcji budynku, na ul. Warszawskiej (od numeru 403 do 363) w kierunku centrum wprowadzono czasową zmianę organizacji ruchu - prawy pas oraz chodnik zostały wyłączone z ruchu, a na tym odcinku drogi obowiązuje prędkość 40 km/h.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0164 seconds.