Z ostatniej chwili

Zatrzymali handlarzy narkotyków

2019-03-05 15:06:23 informacje
img

Od kilku miesięcy kryminalni z Kłomnic pracowali nad grupą osób wprowadzającą na częstochowski rynek środki odurzające. W tej sprawie zatrzymano w dwóch województwach 14 osób. Ponadto policjanci zabezpieczyli prawie 1 kg marihuany oraz łącznie ponad 70 tys. zł na poczet kar - informuje częstochowska Policja.
W październiku 2018 r. policjanci zatrzymali w gminie Mykanów do kontroli drogowej dwóch 21-latków. Znaleźli przy nich środki odurzające - marihuanę. To zapoczątkowało szereg czynności podjętych przez kryminalnych z Kłomnic. Trop zaprowadził ich do Częstochowy, gdzie u 23-latka znaleźli około 1 kg zielonego suszu. Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. W wyniku pracy operacyjnej doszło do zatrzymania kolejnych 8 osób, wobec których zastosowano dozór policyjny. Po nitce do kłębka, pod koniec lutego  mundurowi z Kłomnic zatrzymali małżeństwo z Małopolski, które wprowadziło do obrotu ponad 8 kg marihuany o wartości ok. 120 tys.zł. W przestępczym procederze pomagał im mechanik samochodowy, który poprzez ukrywanie paczek ze środkami odurzającymi w pojazdach ułatwiał parze wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Mężczyźni trafili do aresztu. Kobieta została objęta dozorem policyjnym.
Śledztwo w tej sprawie nadal trwa. Nie są wykluczone dalsze zatrzymania.
Za posiadanie środków odurzających grozido 3 lat pozbawienia wolności. Posiadając znaczne ilości narkotyków, przestępca może trafić za kratki nawet na 8 lat. Natomiast każdy, kto wprowadza do obrotu znaczne ilości środków odurzających, może zostać pozbawiony wolności na okres do 12 lat.

Page generated in 0.029 seconds.