Z ostatniej chwili

Zatrzymali po służbie pijanego kierowcę

2019-07-22 10:58:54 informacje
img

Policjanci pracujący na co dzień w częstochowskiej drogówce wykazali się czujnością także w czasie wolnym. W miejscowości Kłobukowice zauważyli samochód, który poruszał się całą szerokością drogi. Jak się okazało, kierowca był pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego prawie 2,5 promila w wydychanym powietrzu - informuje częstochowska Policja.

Sierż. Daniel Mękarski i sierż. Mateusz Kyzioł z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego w miejscowości Kłobukowice zauważyli kierującego samochodem marki Renault, który wykonywał na drodze manewry zagrażające bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Gdy zrównali się z pojazdem, za kierownicą zobaczyli mężczyznę, którego wygląd i zachowanie mogły wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Zatrzymali pojazd kierowany przez 44-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. Nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Oprócz utraty prawa jazdy i wysokiej grzywny, grozi mu 2 lata więzienia. 

W pierwszym półroczu 2019 roku na terenie Częstochowy i powiatu doszło do 70 zdarzeń drogowych, których sprawcami byli kierujący po spożyciu alkoholu. Ponadto policjanci ujawnili prawie 600 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. 

Page generated in 0.0141 seconds.