Z ostatniej chwili

Zatrzymali seryjnego włamywacza

2020-03-23 09:56:47 informacje
img

Funkcjonariusze Komisariatu VI Policji na gorącym uczynku zatrzymali 24-letniego mieszkańca Częstochowy, który włamywał się do samoobsługowego odkurzacza na jednej z myjni samochodowych. Jak się okazało, był też poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Miał przy sobie prawie 100 sztuk monet o różnych nominałach oraz narkotyki.
Policjanci z szóstki od kilku miesięcy poszukiwali sprawców kradzieży z włamaniem do odkurzaczy samoobsługowych na terenie częstochowskich myjni oraz do pomieszczenia gospodarczego szkoły podstawowej. Do zdarzeń doszło w okresie od października 2019 r. do lutego 2020 r.
19 marca, po uzyskaniu informacji o planowanym kolejnym włamaniu, udali się na myjnię samochodową. Zastali tam 24-letniego mieszkańca Częstochowy ze śrubokrętem w ręce, który chciał włamać się do automatu na pieniądze. Mundurowi znaleźli przy nim również inne narzędzia służące do popełniania przestępstw, prawie 80 sztuk monet o nomianale 2 zł, a także woreczek z zielonym suszem i zawiniątko z białym proszkiem. Wstępne testy wykazały, że  to marihuana i amfetamina. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się również, że mężczyzna był poszukiwany przez sąd do odbycia kary 8 dni pozbawienia wolności. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzanemu grozi wyższy wymiar kary, bowiem dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy. O wysokości kary dla 24-latka zadecyduje sąd.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0153 seconds.