Z ostatniej chwili

Zatrzymani dwaj nietrzeźwi kierowcy

2021-06-24 13:08:46 informacje
img

Obywatelska postawa świadków doprowadziła do zatrzymania pojazdu, który zjeżdżając na przeciwległy pas, stwarzał bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. Zarówno kierujący, jak i pasażer uciekli z miejsca zdarzenia przed przybyciem policji. Mundurowi ustalili i zatrzymali mężczyzn. Powód ucieczki szybko wyszedł na jaw. Obaj obywatele Ukrainy usłyszeli już zarzuty. Grożą im dwa lata pozbawienia wolności - informuje kłobucka Policja.

W niedzielę wieczorem oficer dyżurny kłobuckiej komendy odebrał zgłoszenie o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego na drodze wojewódzkiej w Podłężu Szlacheckim. Według zgłaszającej kierujący citroenem poruszał się po drodze zygzakiem. Po zatrzymaniu pojazdu stan kierującego wskazywał na upojenie alkoholem. Świadek zabrał kierującemu kluczyki od samochodu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. W pojeździe znajdowały się jeszcze inne osoby. Słysząc, że została powiadomiona Policja, kierujący i pasażer uciekli z miejsca zdarzenia. 

Tożsamość mężczyzn została przez policjantów szybko ustalona. Okazali się nimi obywatele Ukrainy, którzy byli kompletnie pijani. Badanie alkomatem wykazało, że mieli w organizmie ponad 2 i ponad 3 promile alkoholu. Mężczyźni zostali zatrzymani, a gdy wytrzeźwieli, usłyszeli zarzuty. W toku czynności procesowych okazało się, że podczas jazdy zmieniali się za kierownicą i teraz obaj usłyszeli już zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego, będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0164 seconds.