Z ostatniej chwili

Zatrzymani włamywacze

2020-04-03 10:41:08 informacje
img

Policjanci z komisariatu w Kłomnicach zatrzymali na gorącym uczynku w bezpośrednim pościgu dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do pomieszczeń gospodarczych. Sprawcy wynieśli głównie elektronarzędzia m.in. szlifierki, wiertarki, ale także akumulator i  kompresor. Usłyszeli już zarzuty, teraz o ich losie zadecyduje prokurator - informuje częstochowska Policja.
Kilka dni temu oficer dyżurny z Kłomnic otrzymał zgłoszenie włamania do domu. Sprawcy mieli uciekać pieszo. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze zespołu patrolowego. W bezpośrednim pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kardzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych na jednej z posesji w gminie Mykanów. 
Jak ustalili śledczy, sprawcy pod nieobecność właściciela wyważyli drzwi do budynku gospodarczego, dostali się do środka i ukradli z wnętrza głównie elektronarzędzia. Zatrzymani to 42-latek i jego 26-letni kompan, mieszkańcy tejże gminy, którzy, jak się okazało, „specjalizowali się” w takiej działalności.
Usłyszeli już zarzuty. O ich losie zadecyduje prokurator. Za kradzież z włamniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0269 seconds.