Z ostatniej chwili

Zatrzymani z narkotykami

2019-11-26 10:30:50 informacje
img

Tylko w miniony weekend policjanci z Częstochowy zatrzymali pięciu mężczyzn, podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Stróże prawa znaleźli u nich zielony susz oraz biały proszek. Podejrzani odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
Zadaniem mundurowych, którzy na co dzień pełnią służbę patrolową, jest m.in. ujawnianie i zapobieganie popełnianiu przestępstw. Systematycznie zatrzymują oni osoby posiadające przy sobie narkotyki oraz inne substancje psychoaktywne. Nie ma tygodnia, aby w Komendzie nie pojawiły się kolejne, przeważnie młode osoby, przy których znaleziono substancje niedozwolone - informuje częstochowska Policja.

Tym razem mundurowi z komisariatów miejskich i gminnych, a także policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie, w miniony weekend zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 17 do 27 lat, przy których podczas kontroli znaleziono marihuanę i amfetaminę. Policjanci odnaleźli przy nich i zabezpieczyli kilka gramów tych narkotyków. Wszystkie osoby usłyszały już zarzuty, prowadzone jest przeciwko nim postępowanie karne.

Każda ilość substancji odurzających jest w naszym kraju zabroniona. Oprócz kary pozbawienia wolności za to przestępstwo grożą wysokie kary finansowe oraz wpis do karty karnej, o którą coraz częściej pytają potencjalni pracodawcy. Za takie czyny grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Page generated in 0.0161 seconds.