Z ostatniej chwili

Zatrzymani złodzieje recydywiści

2018-11-06 14:51:28 informacje
img

Częstochowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże w sklepach samoobsługowych. Wartość towaru, która łącznie padła ich łupem, wynosi blisko 6 tys. zł. Obaj usłyszeli już w Komisariacie I  zarzuty kradzieży w warunkach recydywy - informuje częstochowska Policja.
Jak ustalili policjanci z wydziału kryminalnego częstochowskiego Komisariatu I, od początku września w kilku  częstochowskich sklepach samoobsługowych oraz w jednym w Kłomnicach doszło do licznych kradzieży. Łupem złodziei padł głównie drogi alkohol, ale też artykuły kosmetyczne oraz kilka sztuk klawiatur bezprzewodowych. Łączna wartość skradzionego towaru została oszacowana na blisko 6 tys. zł.
Kryminalni z „jedynki” ustalili, że zamieszani w kradzieże mogą być 26- i 29-latek z Częstochowy. Wczoraj, w poniedziałek 5 listopada policjanci zatrzymali ich, a zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić im zarzuty. Obaj mężczyźni to recydywiści, wcześniej odbywali już bowiem karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.
O dalszym losie zatrzymanych zadecydują teraz prokurator i sąd. Śledczy analizują szczegóły sprawy.

Page generated in 0.0564 seconds.