Z ostatniej chwili

Zatrzymano sprawcę fałszywego alarmu bombowego

2019-02-20 16:41:59 informacje
img

Na wniosek śledczych i prokuratora częstochowski sąd tymczasowo aresztował mężczyznę, który w miniony poniedziałek wywołał fałszywy alarm bombowy w dużej firmie produkcyjnej w Kamyku. Kłobuccy policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzanego w ciągu godziny po zdarzeniu. Sprawcy grożą surowe konsekwencje, a najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami - informuje kłobucka Policja.
W poniedziałek około 10.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące ładunku wybuchowego, który miał zostać podłożony w dużej firmie produkcyjnej w Kamyku. Na miejsce skierowano mundurowych, w tym policjantów z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z kłobuckiej komendy. W działaniach brały udział również 4 zastępy straży pożarnej, natomiast dyrektor zakładu, w którym miała być podłożona bomba, zarządził ewakuację pracowników.
Podczas dokładnego sprawdzania terenu firmy i hal produkcyjnych mundurowi nie znaleźli ładunku wybuchowego ani żadnych innych podejrzanych i niebezpiecznych przedmiotów. Tym samym okazało się, że zgłoszenie było fałszywe.
Jednocześnie już w czasie trwającej akcji kłobuccy policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, który wywołał fałszywy alarm bombowy i tym samym uruchomił działania policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia bomby. Czas krótszy niż jedna godzina wystarczył policjantom z kłobuckiej komendy do wytypowania i zatrzymania sprawcy tego czynu. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Znany kłobuckim policjantom, gdyż we wrześniu 2018 r. również informował o podłożeniu bomby w tym samym zakładzie produkcyjnym. W tamtej sprawie sąd także zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie.
Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut wywołania fałszywego alarmu bombowego. Wczoraj na wniosek śledczych i prokuratora częstochowski sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące. Grożą mu surowe konsekwencje, w tym kilkuletni pobyt w więzieniu.

Page generated in 0.031 seconds.