Z ostatniej chwili

Zatrzymano sprawców kradzieży koparko-ładowarki

2019-08-07 10:09:22 informacje
img

Kłobuccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież koparko-ładowarki oraz zagęszczarki o łącznej wartości 80 tys. zł. Pokrzywdzony odzyskał całość skradzionego mienia, a sprawcy usłyszeli już zarzuty. Grozi im nawet do 10 lat więzienia - informuje kłobucka Policja.

Do kradzieży doszło 5 lipca wieczorem. Sprawcy, po odsunięciu ruchomych przęseł odgradzających teren budowy w centrum Kłobucka, weszli do środka kabiny koparko-ładowarki, która się tam znajdowała, a następnie ją uruchomili i odjechali w nieznanym kierunku. Na „łyżce” koparko-ładowarki znajdowała się zagęszczarka, która również została skradziona. Następnego dnia pokrzywdzony, po ujawnieniu kradzieży należącego do niego pojazdu oraz sprzętu, zgłosił się do kłobuckiej komendy, jednocześnie ogłaszając na portalach społecznościowych, że za znalezienie skradzionej koparko-ładowarki oraz zagęszczarki wyznacza nagrodę w kwocie 20 tys. zł.

Kłobuccy mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawców kradzieży. Śledczy zabezpieczyli szereg nagrań z monitoringów, które następnie poddali wnikliwej analizie w celu dokładnego odtworzenia trasy przejazdu. Jeszcze tego samego dnia do pokrzywdzonego zgłosiło się dwóch mężczyzn, którzy oświadczyli, że przejeżdżając na motocyklach przez kompleks leśny w Kłobucku, zauważyli w zaroślach odpowiadającą opisowi skradzioną dzień wcześniej koparko-ładowarkę, a w odległości około 50 metrów od niej zagęszczarkę.

Niezależnie od tego policjanci dalej prowadzili działania pod kątem ustalenia i zatrzymania sprawców przestępstwa. W ich wyniku kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kłobuckiego w wieku 25 i 34 lat. Mężczyźni jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi im nawet 10 lat więzienia. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.03 seconds.