Z ostatniej chwili

Zatrzymany na kradzieży paliwa z ciężarówki

2022-12-01 13:37:48 informacje
img

Zatrzymany na kradzieży paliwa z ciężarówki
Policjanci z komisariatu VI zatrzymali 47-letniego obywatela Gruzji, który włamał się do baku ciężarówki. Mundurowi zatrzymali go na gorącym uczynku zaraz po tym, jak wlał skradzione paliwo do baku swojego opla i odjeżdżał z miejsca kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia - informuje częstochowska Policja.
W ubiegłym tygodniu kryminalni z „szóstki”, podczas patrolu ul. Drozdowej zauważyli opla, który w nocy jechał środkiem drogi bez włączonych świateł. Na widok nieoznakowanego radiowozu nagle skręcił w boczną uliczkę. Policjanci ruszyli za autem i zatrzymali je do kontroli.
Podchodząc do pojazdu, policjanci wyczuli charakterystyczny zapach oleju napędowego i tłuste plamy na karoserii. Za kierownicą siedział 47-letni obywatel Gruzji, który twierdził, że był na pobliskiej stacji benzynowej. Policjanci nie dali wiary w tłumaczenia kierowcy, tym bardziej, że w bagażniku opla znaleźli narzędzia pokryte tłustymi od paliwa plamami oraz rękawiczki i kominiarkę. Na ul. Drozdowej natomiast, gdzie widzieli poruszającego się oplem 47-latka, natknęli się na samochód ciężarowy z otwartym wlewem paliwa, a pod bakiem zauważyli plamy rozlanej ropy.
47-latek trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia usłyszał prokuratorski zarzut kradzieży z włamaniem. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0158 seconds.