Z ostatniej chwili

Zawodowiec w Hali Sportowej Częstochowa

2020-03-04 15:34:49 informacje
img

Pokaz mody, łazik marsjański, minigolf, darmowy makijaż, a nawet szycie świńskiej raciczki, to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na uczestników IV Częstochowskich Targów Szkolnych Zawodowiec 2020. Rozpoczęta dziś dwudniowa impreza tradycyjnie służy promocji szkolnictwa technicznego i zawodowego – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W tym roku na zainteresowanych uczniów czeka około 40 stoisk, prezentujących oferty zarówno częstochowskich szkół średnich, Politechniki Częstochowskiej, jak i partnerów biznesowych, którzy we współpracy z miastem i szkołami pomagają profilować kierunki kształcenia w Częstochowie.

- Wybór szkoły ma ogromny wpływ na naszą przyszłość i dalsze życie, dlatego warto do tego tematu podejść poważnie. Dziś macie niepowtarzalną okazję, żeby dowiedzieć się więcej o danej placówce, zadać nurtujące pytania, rozwiać wątpliwości – mówił podczas otwarcia targów prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Targi to nie tylko możliwość zapoznania się z konkretną ofertą poszczególnych szkół technicznych i zawodowych, ale też szereg dodatkowych atrakcji urozmaicających imprezę. Odwiedzający mogą obejrzeć m.in. modelki i modeli w wyjątkowej kolekcji ubrań, prezentację musztry, popisy taneczne, pokaz samoobrony czy występ beatboxerów. Mogą też potrenować swoje umiejętności w minigolfie, poznać „krainę elektroniki”, skosztować specjałów szkoły gastronomicznej, a nawet oddać się w ręce fryzjerek i makijażystek. W tym roku nie brakuje jeszcze bardziej niecodziennych atrakcji – można zaprzyjaźnić się z „wszędobylskim” łazikiem marsjańskim, postrzelać z laserowego pistoletu, a nawet… zszyć tkankę na przykładzie świńskiej raciczki. Nowością tej edycji targów jest turniej piłkarski z udziałem szkół technicznych i branżowych. Jego zwycięzcy wywalczą puchar, który pozostanie w ich szkole aż do następnej edycji imprezy.

Częstochowskie Targi Szkolne Zawodowiec 2020 potrwają do 5 marca. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Obsługi Inwestora Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Urzędu Miasta Częstochowy. Centrum zajmuje się m.in. wspieraniem lokalnej przedsiębiorczości w zakresie analizy kadrowych potrzeb lokalnych pracodawców, a także współpracą ze szkołami pod kątem dostosowania systemu kształcenia technicznego i zawodowego w mieście do tych potrzeb.

Fot.  Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0134 seconds.