Z ostatniej chwili

Zbiórka krwi, motocykliści i Big Cyc na finał – MOTOSERCE wraca do Jurajskiej!

2024-05-17 12:56:10 informacje
img

Największa w Częstochowie zbiórka krwi, spektakularny zlot motocyklistów, a do tego koncert kultowego zespołu Big Cyc, strefa zabaw moto dla dzieci, pokazy ratownictwa i wojskowe oraz ekscytujące wyzwania dla kierowców i nie tylko. A to ledwo przedsmak!

W sobotę 18 maja w godzinach od 10.00 do 22.00 do Galerii Jurajskiej po raz drugi zawita MOTOSERCE, czyli Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa organizowana w Częstochowie przez Agencję Manager-art klub motocyklowy VC 19-78 FG zrzeszony w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. To wyjątkowe wydarzenie charytatywne w rockowo-motocyklowym klimacie już niejednej osobie uratowało życie!

Tylko w 2023 roku dzięki akcjom MOTOSERCE zebrano w Polsce aż 1717 litrów krwi! Wy też będziecie mogli dołożyć swoją kropelkę!

W godzinach od 10.00 do 15.00 przed galerią od strony Bulwarów Jurajskich znajdziecie krwiobus, w którym możecie oddać krew. Ta trafi do banków krwi, które często świecą pustkami. Ich potrzeby są ogromne, dlatego niezależnie od tego, jaką macie grupę krwi, zajrzyjcie i podzielcie się nią. To płyn, który ratuje życie m.in. ofiar wypadków czy chorych na nowotwory krwi!

Ale to nie wszystko, co czeka Was tego dnia.

Od godz. 10.00 w Strefie Bezpiecznej Jazdy i Zabaw Moto, organizatorzy przypomną Wam, aby rozważnie poruszać się po drogach. Czekać będzie tam symulator dachowania i zderzeń, w którym zobaczycie, jak zachowuje się auto w czasie kraksy.

Z kolei zakładając alkogogle i pokonując tor przeszkód, sprawdzicie, jak alkohol wpływa na refleks za kółkiem. Uzyskacie też podpowiedź, jak bezpiecznie podróżować z dzieckiem! O tym, jak zachować się na drodze przypomni natomiast Akademia Bezpiecznej Jazdy, w której przygotowano troleje, test Stewarta, szkołę zakrętów i... egzamin z prawa jazdy. Zawitają na imprezę też oldtimery, w tym kultowy amerykański wóz policyjny. Dla pasjonatów motoryzacji przygotowano natomiast możliwość zobaczenia najnowszych modeli aut.

Udaną zabawę zapewnią także pokaz akrobacji motocyklowych, tor drift trikkes, refleksomierz i symulator pit stopu!

Brzmi tajemniczo? Przekonajcie się sami już 18 maja!

A skoro mowa już o poskramianiu szos, to szykujcie się na zlot motocyklistów całego regionu! Tylko w Jurajskiej zaryczy niemal setka wyjątkowych, czarno srebrnych motocykli. Dla fanów motoryzacji to prawdziwa gratka, aby z bliska zobaczyć te unikalne maszyny!

Emocji nie zabraknie także w Strefie Aktywności i Ratownictwa. Tam zobaczycie m.in. pokazy pierwszej pomocy. Swoje umiejętności zaprezentują też żołnierze Wojska Polskiego oraz strażacy! MOTOSERCE to również okazja, aby spotkać się z Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa. Klub przygotuje dla Was specjalne zabawy, spotkanie z zawodnikami i maskotką, a także słynne motory, które zobaczycie z bliska. Z bliska będziecie mogli także podziwiać kultowe motory VESPA!

Na wielki finał – koncerty. I to jakie!

Przez całą imprezę z głośników sączyć będą się grane na żywo sety DJ-skie, łączące różne gatunki muzyki. Publiczność rozgrzeje też kapela Warkot! Wieczorem natomiast na scenę wejdzie Big Cyc, jeden z najpopularniejszych, polskich zespołów rockowych, który ma na swoim koncie takie hity jak „Makumba”, „Shazza moja miłość”, „Kumple Janosika” czy „Piosenka Góralska”. Krzysztof Skiba zapowiada ten koncert na Fb na godz. 19.00. Szykuje się prawdziwe show!

Przez cały dzień dzieci będą zapraszane do wspólnej zabawy w klimacie... moto. Przygotowano gry poświęcone bezpiecznej jeździe, dmuchańce w kształcie samochodów i innych pojazdów, a także malowanie buziek i nieograniczoną ilość wydmuchanych baniek mydlanych.

Page generated in 0.0166 seconds.