Z ostatniej chwili

Zderzenie autobusów

2020-09-25 11:57:11 informacje
img

Do groźnego wypadku doszło wczoraj, 24 września w Pankach na skrzyżowaniu ulicy Tysiąclecia z ulicą Górniczą. 74-letni mężczyzna kierujący autobusem neoplan nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 69-letniemu mężczyźnie kierującemu autobusem vanhool, w który następnie uderzyła 41-letnia kobieta kierująca osobowym fiatem. W obu autobusach znajdowały się dzieci. 7 osób z obrażeniami ciała zostało przewiezionych do częstochowskiego szpitala - informuje kłobucka Policja.

Do wypadku doszło kwadrans po 15.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 74-letni mężczyzna kierujący autobusem neoplan, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą z pierwszeństwem 69-letniemu mężczyźnie kierującemu autobusem vanhool. W zdarzeniu brała udział jeszcze 41-letnia kobieta, która prawdopodobnie nie zachowała należytej odległości i w wyniku zderzenia autobusów najechała na tył neoplana. W pierwszym autokarze kierowca przewoził 4 pasażerów, w tym 3 dzieci w wieku 7-10 lat. Natomiast w drugim kierowca przewoził 45 pasażerów, w tym 42 dzieci, również w wieku 7-10 lat. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu kłobuckiego.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki, a także policjanci z komisariatu w Krzepicach i we Wręczycy Wielkiej oraz funkcjonariusze innych służb. Przyleciały również 2 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Żaden z poszkodowanych nie wymagał zabrania do szpitala przez załogi tych śmigłowców.

Kierowca autobusu neoplan oraz 4 opiekunów dzieci zostali przebadani na miejscu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszyscy byli trzeźwi. Kierowca autobusu vanhool z uwagi na obrażenia nie mógł zostać przebadany na miejscu. Od obu kierowców została pobrana krew do dalszych badań. W wyniku zdarzenia 7 poszkodowanych osób zostało przewiezionych do częstochowskiego szpitala na dalsze badania, w tym 4 dzieci.

W trakcie wykonywania policyjnych czynności droga DW 494 na wysokości skrzyżowania z ulicą Górniczą oraz Krótką była zamknięta. Wyznaczono objazdy przez drogi gminne.

Przyczyny i okoliczności wypadku ustalają kłobuccy śledczy pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. W toczącym się postępowaniu zostaną powołani biegli, w tym biegły z zakresu rekonstrukcji i przebiegu wypadków drogowych.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0144 seconds.