Z ostatniej chwili

Zderzenie sześciu pojazdó w Miedźnie

2022-08-18 10:31:14 informacje
img

Do zdarzenia drogowego z udziałem sześciu pojazdów, w tym cysterny przewożącej gaz LPG, doszło w środę 17 sierpnia na ul. Częstochowskiej w Miedźnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że osobą odpowiedzialną za powstanie zdarzenia jest kierowca cysterny, który nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim dostawczego busa, co skutkowało uderzeniem w jego tył. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznało dwoje kierujących, 43-letnia kobieta oraz 72-letni mężczyzna, których pojazdy również zostały uszkodzone przez cysternę – informuje kłobucka Policja.

W środę 17 sierpnia około godz. 9.50 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką, do którego doszło na ul. Częstochowskiej w Miedźnie. Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki. Wstępnie ustalili oni, że na drodze wojewódzkiej nr 491 w kierunku miejscowości Działoszyn kilka pojazdów poruszało się w ciągu, jeden za drugim. W pewnym momencie pierwszy z pojazdów, fiat punto rozpoczął prawidłowo wykonywany manewr skrętu w lewo. Jadący bezpośrednio za nim kierowca kia ceed zatrzymał się, po czym to samo zrobił kolejny pojazd, którym był dostawczy fiat ducato. Kierowca jadącej za ducato cysterny volvo, która przewoziła gaz LPG, nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym pojazdem, co skutkowało uderzeniem w tył fiata ducato. W konsekwencji fiat ducato uderzył w kię, która uderzyła w fiata punto. Dodatkowo cysterna po uderzeniu w ducato przemieściła się, przejechała przez oś jezdni, po czym uderzyła w bok jadącego z przeciwka vw sharana, a następnie zderzyła się czołowo z toyotą auris. Na skutek zdarzenia obrażeń doznała 43-letnia kobieta kierująca toyotą oraz 72-letni kierowca vw sharana – oboje zostali zabrani do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania. Cysterną kierował 61-letni mieszkaniec Częstochowy, który był trzeźwy. 

Po zdarzeniu droga wojewódzka była całkowicie zablokowana. Na miejscu pracowali mundurowi z drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Z uwagi na blokadę drogi policjanci wyznaczyli objazdy przez miejscowość Ostrowy nad Okszą. Ruch na drodze wojewódzkiej nr 491 został przywrócony około godz. 13.25. Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku postępowania prowadzonego przez policjantów z komendy w Kłobucku.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0174 seconds.