Z ostatniej chwili

Zderzyły się dwie ciężarówki

2019-11-15 10:09:07 informacje
img

Od rana zablokowana jest droga DK-1 pomiędzy miejscowościami Łochynia i Kościelec na wysokości miejscowości Madalin, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych. W wyniku uderzenia z pojazdu Scania, który przewoził płynny asfalt, rozszczelniła się naczepa i masa rozlała się na drogę. Występują utrudnienia w ruchu w obu kierunkach. Wyznaczono objazdy - informuje częstochowska Policja.    

Dziś, w piątek 15 października po godz. 6.00 na drodze krajowej DK-1 pomiędzy miejscowościami Łochynia i Kościelec na wysokości miejscowości Madalin (w kierunku Częstochowy tj. 480 km, natomiast w kierunku Łodzi 461 km) doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych marki Scania. W wyniku tego zderzenia w pojeździe Scania, który przewoził płynny asfalt, nastąpiło rozszczelnienie naczepy i masa bitumiczna rozlała się na drogę.

Droga w obu kierunkach jest całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazdy: w kierunku do Częstochowy w miejscowości Łochynia skręcamy w prawo do Mykanowa, dalej do Częstochowy, natomiast w kierunku do Łodzi skręcamy w miejscowości Kościelec w prawo, droga do Radomska i dalej DK-1 do Łodzi. Utrudnienia w ruchu potrwają do kilku godzin.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca pojazdu Scania nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył pojazdu poprzedzającego marki Scania przewożącego masę. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0144 seconds.