Z ostatniej chwili

Żegnaj zdalna szkoło, witajcie wakacje

2020-06-28 23:47:51 informacje
img

24.365 uczennic i uczniów częstochowskich szkół prowadzonych przez Miasto rozpoczęlo w piątek wakacje i oficjalnie zakończyło rok szkolny 2019/2020. Rok wyjątkowy, bo od trzech miesięcy nauka odbywała się zdalnie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W piątek uczniowie odbierali świadectwa. To dyrektorzy szkół decydowali, jak w obowiązującym wciąż reżimie sanitarnym zorganizować zakończenie roku. Nie było wytycznych. W części szkół uczniowie spotykali się z wychowawcami pojedynczo lub w małych grupach, w innych organizowano kameralne uroczystości z zachowaniem wszelkich obostrzeń.
W tym roku w placówkach oświatowych, w których organem prowadzącym jest Miasto, naukę zakończyło 24.365 uczennic i uczniów, w tym 13.864 w szkołach podstawowych, 4250 w liceach ogólnokształcących, 4838 w technikach i 1413 w szkołach branżowych I stopnia. Tegoroczne maturzystki i maturzyści - 2711 osób - zakończyli rok szkolny już w kwietniu.
Z powodu epidemii zajęcia dydaktyczne w szkołach zawieszono 12 marca. Dwa tygodnie później wprowadzono obowiązkowe kształcenie na odległość i w takim trybie szkoły pracowały do zakończenia roku szkolnego. Pandemia zmieniła też terminy egzaminów. Ósmoklasiści zamiast w kwietniu pisali je w połowie czerwca, a maturzyści, zamiast 4 maja, przystąpili do egzaminów dopiero 8 czerwca. Egzaminy z języka rosyjskiego, kończące tegoroczne matury, odbywały się dopiero w miniony piątek.

Page generated in 0.018 seconds.