Z ostatniej chwili

Zespół Szkół Technicznych na podium „SkillsPoland”

2021-12-02 11:57:17 informacje
img

Uczniowie ZST Piotr Koza i Kamil Krzysztofik świetnie zadebiutowali na konkursie ,,SkillsPoland” w kategorii ,,florystyka” – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Był to pierwszy konkurs ,,SkillsPoland” – odbył się 25 i 26 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym „Amberexpo” w Gdańsku. Jest elementem obejmującego cały świat cyklicznego przedsięwzięcia promującego umiejętności zawodowe – te, które kształci się w szkołach branżowych zorientowanych na dostarczenie fachowców różnym obszarom współczesnej gospodarki. 

Zmagania podczas „SkillsPoland” zorganizowano w 9 konkurencjach – florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, instalacje sanitarne i grzewcze, instalacje elektryczne, meblarstwo, mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych, obsługa gości hotelowych oraz stolarstwo.   

Częstochowski Zespół Szkół Technicznych reprezentowało dwóch adeptów architektury krajobrazu – Piotr Koza i Kamil Krzysztofik – w konkurencji „florystyka”. W ciągu dwóch dni wykonali w sumie cztery prace florystyczne. Pierwszego dnia był to wieniec pod hasłem „Jeszcze jesień, czy już zima?”, nasadzenie do wnętrza hotelu Nowotel oraz bukiet „Dla Neptuna”, a drugiego dnia – bukiet ślubny. Wszyscy startujący mieli do dyspozycji taki sam materiał roślinny oraz te same środki techniczne. O zwycięstwie decydowały więc umiejętności kompozycyjne, techniczne i kreatywność.

Piotr Koza zajął w swojej kategorii 3. miejsce, zdobywając brązowy medal. Nad przygotowaniem merytorycznym obu wychowanków ZST czuwała Ewelina Sirek-Herbsztrejt, mistrzyni florystyki i nauczycielka szkoły. 

„SkillsPoland” to zmagania na poziomie ogólnokrajowym. Kolejnymi szczeblami są „EuroSkills” (rywalizuje w nim 31 państw z Europy) oraz „WorldSkills” (aż 85 państw z całego globu). To największe tego rodzaju zawody na świecie i znakomita okazja, aby promować szkolnictwo zawodowe – kształcące konkretne skills, a więc umiejętności. Konkursowi towarzyszą rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. 

 W Zespole Szkół Technicznych już myśli się o kolejnej edycji „SkillsPoland” i rywalizacji także w innych konkurencjach związanych z przyszłymi profesjami...  

Zdjęcia ze strony www.facebook.com/FlorystaPlus udostępnione przez ZST

Page generated in 0.0206 seconds.