Z ostatniej chwili

Zestaw do karabinu snajperskiego w paczce z USA

2020-03-27 16:17:40 informacje
img

Funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wykryli profesjonalny zestaw do karabinu snajperskiego w paczce wysłanej ze Stanów Zjednoczonych - informuje Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.
W deklaracji celnej wskazano, że znajduje się w niej sprzęt sportowy.
Funkcjonariusze KAS znaleźli w skontrolowanej paczce zestaw do precyzyjnego karabinu snajperskiego - kolba z osprzętem firmy, która specjalizuje się w produkcji broni dla strzelców wyborowych sił specjalnych na całym świecie.
W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów ustawy o broni i amunicji w zakresie prawidłowości przesyłania i przewozu broni wszczęto postępowanie, które prowadzi częstochowska Policja.
Prawo dopuszcza przesyłanie broni lub amunicji za pośrednictwem operatorów pocztowych, o ile posiadają stosowne pozwolenia na wykonywanie takich zleceń.
Przywóz broni i amunicji z państw spoza Unii Europejskiej przez obywateli polskich wymaga uprzedniego wydania stosownego zaświadczenia przez konsula RP. W przypadku, gdy nielegalnie przywieziona broń lub amunicja zostanie ujawniona na terytorium Polski, jej posiadacz powinien liczyć się z jej przepadkiem, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Fot. Materiały KAS

Page generated in 0.014 seconds.