Z ostatniej chwili

Zginął w zderzeniu z tirem na DK-1

2019-07-22 10:57:15 informacje
img

Kryminalni wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w czwartek po godz. 13.00 na DK-1 w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący rowerem prawdopodobnie podczas włączania się do ruchu wjechał w tył naczepy pojazdu, po czym stracił równowagę i dostał się pod jej tylną oś. W wyniku odniesionych obrażeń 55-latek zmarł po przewiezieniu do szpitala - informuje częstochowska Policja.

Jak ustalili mundurowi, kierujący rowerem - mieszkaniec Częstochowy, zjechał z chodnika w zatoczkę autobusową, a następnie wjechał na jezdnię, uderzając w tył naczepy zespołu pojazdów. W wyniku zderzenia utracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się, wpadając pod tylną oś naczepy. Został niezwłocznie przetransportowany do szpitala, jednak z uwagi na odniesione obrażenia zmarł po kilku godzinach.

W pierwszym półroczu 2019 roku na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 34 wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. W wyniku tych zdarzeń drogowych 8 kierujących jednośladami zostało rannych, a jedna rowerzystka zginęła. Rowerzyści byli sprawcami 12 wypadków, czyli zdarzeń, w których były osoby ranne lub zabite.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0322 seconds.