Z ostatniej chwili

Zima na drogach

2021-02-08 11:59:04 informacje
img

21 zastępów sprzętu do oczyszczania pasa drogowego pracuje obecnie na ulicach Częstochowy. Do odśnieżania mają łącznie 650 km dróg – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Zimowa aura daje się we znaki od niedzielnych godzin wieczornych. W obliczu nasilenia się opadów śniegu i spadku temperatury poniżej -10 stopni C większość floty sprzętu firmy wykonującej usługę odśnieżania dla Częstochowy została skierowana na główne ciągi komunikacyjne i połączenia międzydzielnicowe. Na drogach o najwyższym natężeniu ruchu zestawy sprzętu jeżdżą parami. Przy utrzymywaniu się intensywnych opadów, w połączeniu z wiatrem i niskimi temperaturami, sytuacja nie ulegnie natychmiastowej i trwałej poprawie. Drogi nie stają się natychmiastowo czarne i suche - tym bardziej, że przy takiej aurze nieskuteczne jest działanie mieszanki solankowej. Priorytetem dla służb drogowych jest odśnieżenie pasa drogowego w najwyższym możliwym stopniu, co pozwoli utrzymać przejezdność.

Z prognoz pogody wynika, że intensywne opady śniegu utrzymają się do poniedziałkowego popołudnia. Do ich ustania największa praca będzie wykonywana na głównych ulicach, a po południu flota sprzętu przeniesie się na ulice boczne i lokalne. Miejski Zarząd Dróg i Transportu  prosi o zachowanie szczególnej ostrożności.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0196 seconds.