Z ostatniej chwili

Zlikwidowana przydomowa plantacja konopi

2020-01-17 15:42:33 informacje
img

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową z Katowic i kryminalni z Częstochowy zlikwidowali nielegalną przydomową plantację konopi indyjskich. Śledczy zabezpieczyli 46 sadzonek tej rośliny i ponad 810 gramów suszu marihuany. Zatrzymany 32-latek usłyszał zarzuty uprawiania, przetwarzania i posiadania narkotyków. Został tymczasowo aresztowany –informuje częstochowska Policja.

Policjanci z katowickiego wydziału do walki z przestępczością narkotykową wpadli na trop mieszkańca Częstochowy, który w wynajmowanym domu miał prowadzić produkcję marihuany na dużą skalę. Ustalenia potwierdziły się. Wczoraj, 16 stycznia policjanci z Katowic i Częstochowy wkroczyli na teren posesji. W środku, w specjalnie zaadaptowanych pomieszczeniach, odkryli plantacje konopi oraz „linię produkcyjną” marihuany. Na plantacji podłączony był kompletny osprzęt oświetleniowy i wentylacyjny. Policjanci zabezpieczyli 46 krzewów konopi w różnym stadium rozwoju i ponad 810 gramów już wytworzonego suszu roślinnego. Wykonane testy wykazały, że to marihuana. 32-letni mężczyzna został zatrzymany.

Usłyszał zarzuty uprawy znacznej ilości konopi oraz przetwarzania i posiadania dużej ilości środków odurzających. Oprócz przestępstw narkotykowych, częstochowianin usłyszy także zarzut kradzieży prądu. Decyzją częstochowskiego sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0163 seconds.