Z ostatniej chwili

Znaczne ilości marihuany

2018-01-26 12:11:39 informacje
img

Policjanci z częstochowskiego referatu do zwalczania przestępczości narkotykowej zatrzymali 26-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości marihuany. Mężczyźnie zarzuca się także udzielanie jej innym osobom oraz posiadanie „lewych” naboi i przyrządów do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających - informuje częstochowska Policja.
Kilka dni temu częstochowscy kryminalni wpadli na trop mieszkańca gminy Kłomnice, który, jak się okazało, posiadał w domu znaczne ilości narkotyków. Na jego posesji znaleziono przeszło 1,1 kg zielonego suszu. Wykonane testy wykazały, że to marihuana. Dodatkowo stróże prawa odkryli na poddaszu budynku gospodarczego sprzęt do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających. Były tam m.in. lampy, wentylatory, rury i wiatraki. Podczas przeszukania natrafiono również na kuszę i 68 sztuk naboi. 
Zebrany dotychczas materiał dowodowy pozwolił przedstawić 26-latkowi zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, udzielania ich innym osobom, posiadania bez zezwolenia naboi oraz niedozwolonego sprzętu do wytwarzania narkotyków. Policjanci, wspólnie z biegłym do spraw broni, sprawdzają też legalność znalezionej kuszy. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zadecydował o umieszczeniu podejrzanego na najbliższe 2 miesiące w tymczasowym areszcie.

Page generated in 0.03 seconds.