Z ostatniej chwili

Znaleźli automaty do nielegalnych gier hazardowych

2020-11-26 13:41:19 informacje
img

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, prowadząc działania wymierzone w nielegalny hazard, sprawdzili lokal, co do którego mieli podejrzenia, że mogą w nim być organizowane niedozwolone gry. Wewnątrz znaleźli działające bez zezwolenia automaty. Zabezpieczyli je wezwani na miejsce funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej, właścicielowi automatów grozi nie tylko wysoka grzywna, ale także do 3 lat więzienia - informuje kłobucka Policja.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kłobuckiej komendy, uzyskali informację, że w jednym z lokali we Wręczycy Wielkiej udostępniane są automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Stróże prawa skontrolowali obiekt, znajdując w nim 3 automaty, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy zabezpieczyli nielegalne urządzenia. Za prowadzenie gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych na prowadzenie gier na tego typu maszynach wymagana jest koncesja, której nie posiadał właściciel. Urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 r. weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne – nawet 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub bez zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka grzywna, pozbawienie wolności do lat 3 albo obie kary łącznie.

Page generated in 0.0161 seconds.