Z ostatniej chwili

Zostawmy nasz 1% w Częstochowie

2019-04-30 10:35:46 informacje
img

Jeszcze tylko dziś, 30 kwietnia można przekazać swój 1% podatku organizacjom pożytku publicznego. W Częstochowie jest 80 organizacji, którym możemy przekazać tę część naszego podatku - przypomina Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Warto wspierać w ten sposób nasze lokalne organizacje – przekazane pieniądze zostają w ten sposób w mieście i ,,wracają” do częstochowianek i częstochowian.

Każdy może przekazać swoje wsparcie za pomocą prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych programu ,,Wspieraj lokalnie”, który umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej częstochowskiej organizacji pożytku publicznego. Program dostępny jest pod linkiem http://ngo.czestochowa.pl/page/527,przekaz-1-.html 

Lista organizacji pożytku publicznego działających w Częstochowie znajduje się z pod linkiem http://ngo.czestochowa.pl/page/file.php?id=7385 To podmioty zarejestrowane w naszym mieście, które spełniają wymogi organizacji pożytku publicznego. Znajdziemy tam organizacje znane – dobrze kojarzone w częstochowskiej przestrzeni publicznej – oraz takie, z których nazwą spotkamy się pierwszy raz. Wszystkie działają na rzecz mieszkanek i mieszańców Częstochowy. Działają m.in. w obszarze ochrony zdrowia, pomocy społecznej, oświaty, kultury, sportu, ekologii.

Od lat przekazywanie 1% częstochowskim organizacjom pożytku publicznego promuje prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

 

Page generated in 0.0203 seconds.